
Psychoterapia
Co oferujemy?
- psychoterapię indywidualną z wykwalifikowanymi psychoterapeutami
- psychoterapię w różnych paradygmatach ( poznawczo-behawioralną, psychodynamiczną, systemową, integracyjną)
- psychoterapię dorosłych i młodzieży (od 12. roku życia)
- terapię uzależnień
- indywidualne podejście dostosowane do trudności i potrzeb pacjenta
Co można zyskać:
- kompleksowe leczenie różnych zaburzeń i chorób psychicznych
- zrozumienie własnych emocji i uczuć, potrzeb
- zmianę niefunkcjonalnych postaw, przekonań i zasad
- umiejętność radzenia sobie z różnymi przeżyciami
- poprawę swojego funkcjonowania
- nowe umiejętności
- zdolność do lepszego radzenia sobie w relacjach
Poznaj specjalistów z tej dziedziny

Aleksandra Cebella
specjalistka psychologii klinicznej, certyfikowana psychoterapeutka (certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego).
Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Gdańskim w 1996 roku. Doświadczenie zawodowe zaczęła zdobywać pracując w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. T. Bilikiewicza w Gdańsku, gdzie przez 14 lat ugruntowała rzetelną wiedzę w zakresie diagnozy psychologicznej oraz pracy terapeutycznej z pacjentami w wieku rozwojowym. Zdobywając specjalizację kliniczną ( 2001r. – I stopnia; 2006r. II stopnia) oraz certyfikat psychoterapeuty PTP odbywała liczne staże kliniczne. Przez 11 lat pracowała w ośrodku MONAR oraz w Poradniach Profilaktyki i Terapii Uzależnień pracując z młodzieżą i dorosłymi z szerokim spektrum uzależnień – poza substancjami psychoaktywnymi – także behawioralnych, głównie od gier komputerowych; rodzinami pacjentów obciążonymi różnorodnymi trudnościami oraz dorosłymi w procesie terapii pogłębionej. Przez wiele lat prowadziła terapię grupową – w ramach Oddziału Dziennego Animus w Gdyni.
Od 15 lat pracuje w trójmiejskich Poradniach Zdrowia Psychicznego gdzie poszerza doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej z osobami z bardzo szerokim spektrum doświadczanych problemów oraz zaburzeń; szczególnie skupiając się na osobach doświadczających stanów depresyjnych oraz w obszarach zaburzeń odżywiania oraz zaburzeń osobowości. Posiada doświadczenie w pracy z osobami po traumach, w różnych formach utraty, w tym żałoby.
Ukończyła liczne szkolenia w zakresie psychoterapii, procesu grupowego, pracy z parami oraz rodzinami, udzielania pomocy osobom w kryzysie, z doświadczeniem wykorzystania seksualnego. Prowadziła szkolenia w zakresie diagnozy psychologicznej, w ramach specjalistycznych kursów kwalifikacyjnych dla psychologów, pielęgniarek i lekarzy oraz warsztaty o tematyce związanej z rozwojem osobistym dla młodzieży i osób dorosłych, w tym zagrożonych wykluczeniem. Pełniła funkcję biegłego sądowego przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku, oraz orzekała w Komisji Orzekającej o Niepełnosprawności i Stopniu Niepełnosprawności. Przez kilka lat jako pracownik dydaktyczny związana była z Uniwersytetem Gdańskim, a od 2006 roku prowadzi zajęcia dla studentów Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS. Czynnie uczestniczy w konferencjach i warsztatach, posiada dorobek publikacji w czasopismach specjalistycznych.
Aktualnie skupia się na terapii prowadzonej w nurcie integrującym rozumienie Pacjenta w ujęciu psychodynamicznym oraz systemowym. Zainteresowania zawodowe koncentruje wokół zaburzeń osobowości (szczególnie borderline i narcystycznej), zaburzeń odżywiania oraz terapii par. Pracę poddaje stałej superwizji.

Izabela Podlacha
Jestem pedagogiem (tytuł mgr otrzymałam w 2007 roku na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, oraz Certyfikowanym Specjalistą Psychoterapii Uzależnień Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznych (nr certyfikatu SP/0750/2012 – certyfikat uzyskałam w 2012 roku).
Aktualnie dokształcam się w Polskim Instytucie Dialogu Motywującego przygotowując się do uzyskania tytułu Terapeuty Motywującego.
Psychoterapię rozumiem jako spotkanie i dialog, podczas którego to, co trudne, może zostać wydobyte, nazwane i poddane umotywowanej wewnętrznie (przez mojego rozmówce) zmianie. Pracuję bazując na relacji zbudowanej dzięki wzajemnej współpracy i zaufaniu oraz indywidualnym podejściu do każdego człowieka.
Zapraszam dorosłe (od 18 rż) osoby, które:
– zamierzają dokonać w swoim życiu trwałej zmiany,
– potrzebują wzmocnienia ich własnej motywacji i zobowiązania do zmiany
– osoby uzależnione, współuzależnione, DDA, DDD,
Dotychczasowe doświadczenie zawodowe:
-praca w świetlicy socjoterapeutycznej, skupiającej młodzież zagrożoną wykluczeniem społecznym (praca stacjonarna oraz na wyjazdach terapeutycznych) (2003-2008)
– Stowarzyszenie Czyste Dźwięki (2008 – 20014), w ramach którego pracowałam z osobami w kryzysie bezdomności (jako streetworker i opiekun w noclegowni dla bezdomnych mężczyzn). Dodatkowo, jako tzw Partyworker, w trójmiejskich klubach/ dyskotekach zajmowałam się Harm Reduction, czyli redukcją szkód w obszarze ryzykownych zachowań, takich jak zażywanie substancji psychoaktywnych jak również edukacją seksualną w zakresie chorób przenoszonych drogą płciową, Pod szyldem Czystych Dźwięków prowadziłam także profilaktykę uzależnień i edukację seksualną w trójmiejskich szkołach.
– od 2009 roku pracuję jako Specjalista Psychoterapii Uzależnień, początkowo w Ośrodku Terapii Uzależnień w Darżewie, następnie od 2012 do dnia dzisiejszego współpracuję z Wojewódzkim Ośrodkiem Terapii Uzależnień w Gdańsku (najpierw w programie substytucyjnym, następnie na Oddziale Dziennym i w Poradni, a od 2013 roku do dnia dzisiejszego w Ośrodku Stacjonarnym w Smażynie).
Doświadczenie zawodowe zdobywałam również w Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Gdyni – w poradni na ul.Chrzanowskiego (2012-2016), w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku (2013-2017) i w NZOZ Ośrodku Terapii i Profilaktyki Uzależnień od Alkoholu i Współuzależnienia w Gdańsku na ul. Gospody w Gdańsku (2017-2021).

Monika Ulatowska
Ukończyłam studia magisterskie na kierunku psychologia w specjalności neurobiopsychologia na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie certyfikacji w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, a także członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB).
W swojej pracy wykorzystuję techniki poznawcze i behawioralne, a także elementy terapii dialektyczno-behawioralnej, terapii akceptacji i zaangażowania, terapii schematów oraz uważności.
Specjalizuję się w psychoterapii osób z zespołem Aspergera. Od ponad pięciu lat zawodowo zajmuję się terapią, diagnostyką oraz treningiem umiejętności społecznych osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
Pracuję również z osobami z zaburzeniami lękowym; zaburzeniami nastroju oraz zaburzeniami osobowości, a także przeprowadzam diagnozy neuropsychologiczne oraz diagnozy intelektu.

Karolina Woźniak
Jestem psycholożką i psychoterapeutką Ukończyłam studia magisterskie z psychologii o specjalizacji klinicznej na Uniwersytecie Gdańskim. Obecnie jestem w trakcie certyfikacji w Szkole Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS.
Od kilku lat zawodowo zajmuję się diagnozą, terapią i treningiem umiejętności społecznych dorosłych osób ze spektrum autyzmu.
Moją rolą jest towarzyszenie pacjentom w dążeniu do poprawy jakości życia. Pracuję z młodzieżą i osobami dorosłymi, które doświadczają depresji, zaburzeń lękowych i zaburzeń osobowości.
W swojej pracy korzystam z nurtu terapii poznawczo-behawioralnej, terapii schematów, terapii dialektyczno-behawioralnej i uważności.
Systematycznie doskonalę swoje umiejętności uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach i konferencjach. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo – Behawioralnej. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
W swojej pracy kieruję się przede wszystkim dobrem pacjenta pracując zgodnie z Kodeksem Etyki Zawodowej Psychologa.

Joanna Podlecka
Jestem psychologiem, z wyboru i nadal żywej pasji. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim w 2002 roku i od tej pory pracuję i rozwijam się w obranym kierunku: psychoterapia.
W swojej pracy integruję podejścia: behawioralno – poznawcze, humanistyczne i systemowe, a wszystko to w duchu dialogu motywującego oraz porozumienia bez przemocy (NVC). Wśród najważniejszych szkoleń jakie odbyłam są: Studium Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii w Sopocie, Studium Terapii Uzależnień zakończone certyfikatem (KBN) 2011r., Studium Psychotraumatologii, Studium Pomocy Dzieciom Molestowanym Seksualnie i ich Rodzinom (Fundacja Dzieci Niczyje), Studium Dialogu Motywującego (Toruń) oraz szkolenia DBT, terapii par, porozumienia bez przemocy (NVC), szkolenie z zakresu uzależnień behawioralnych. W ostatnim czasie w centrum moich zainteresowań zawodowych jest Terapia Schematów. Ukończyłam w tym kierunku szkolenia, uczestniczę
w superwizjach, jestem w trakcie procesu certyfikacji.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobyłam w ośrodku stacjonarnym, oddziale dziennym oraz poradniach dla osób uzależnionych i ich rodzin. Przez 9 lat byłam związana zawodowo
z Wojewódzkim Ośrodkiem Terapii Uzależnień w Gdańsku, gdzie pracowałam terapeutycznie
z osobami: współuzależnionymi, z syndromem DDA, doświadczającymi przemocy w rodzinie, uzależnionymi, w tym na Oddziale Dziennym. Dobrze znany jest mi też obszar pracy interwencyjnej związanej z pracą interdyscyplinarną. Obecnie współpracuję z niepublicznymi ośrodkami terapii
a także z OPiTU w Gdyni.
Uczestniczę w superwizjach, i szkoleniach co pozwala mi nabywać doświadczeń w pracy z różnymi problemami:
– problemy mające związek z trudnymi doświadczeniami z przeszłości (w tym DDA, DDD, doświadczenie traumy)
– problemy w związkach (toksyczne relacje, poczucie niezrozumienia i braku satysfakcji w relacjach, samotność, powtarzanie niekorzystnych wzorców w relacjach, współuzależnienie, doświadczanie przemocy)
– doświadczanie kryzysu (żałoba, rozstanie, mobbing, utrata pracy)
– problemy emocjonalne, w tym: trudności w rozpoznawaniu i „zarządzaniu” swoimi emocjami, depresja, zaburzenia lękowe, inne
– uzależnienia, w tym behawioralne
Wierzę w zmianę na lepsze w każdej sytuacji. Profesjonalizm w połączeniu z żywą relacją opartą na empatii, akceptacji, życzliwości oraz zaangażowaną współpracą klienta przynoszą pożądane efekty.

Monika Sawicka
Jestem psychoterapeutką w trakcie procesu certyfikacji w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS oraz doktorantką Studiów Doktoranckich z Psychologii na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie prowadzę badania dotyczące czynników związanych z regulacją emocjonalną w chorobach przewlekłych ze współwystępującym bólem.
Na co dzień pracuję jako asystent badawczo-dydaktyczny w Katedrze Psychologii Klinicznej, Rozwoju i Edukacji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz jako terapeuta w NZOZ Wrzeszcz.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam na oddziałach psychiatrycznych, Ośrodkach Interwencji Kryzysowej oraz placówkach terapeutycznych. W swojej pracy kieruję się przede wszystkim metodami opartymi na dowodach naukowych (evidance-based) oraz autentycznością w relacji terapeutycznej. Wspieram osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, cierpią z powodu depresji, lęku, zaburzeń odżywiania, problemów ze snem, chorób somatycznych i innych.
Prowadzę psychoterapię indywidualną oraz udzielam konsultacji psychologicznych osobom dorosłym i młodzieży od 12 roku życia.

Beata Wegner-Bałkowska
Prowadzę psychoterapię w nurcie psychologii analitycznej C.G.Junga. Jestem psychoterapeutą w szkoleniu oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologii Analitycznej (PTPA). Szkolenie odbywam w ramach kursu psychologii analitycznej i psychoterapii jungowskiej organizowanego przez Stowarzyszenie Analityków Jungowskich oraz PTPA. Doświadczenie zawodowe rozszerzyłam o staż na oddziałach Szpitala Psychiatrycznego w Starogardzie Gdańskim, oraz wolontariat na Oddziale Dziennym Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku. Moja praca podlega stałej superwizji.
W terapii zapraszam do dialogu z własną nieświadomością, do pracy ze świadomymi i nieświadomymi warstwami psychiki. Jestem towarzyszem w czasie kryzysu, żałoby, w trudnościach życiowych i relacyjnych z osobami bliskimi i otoczeniem. W pracy wykorzystuję materiał symboliczny w postaci snów, wyobrażeń, synchroniczności, dążąc do połączenia głębi duchowych doświadczeń z trudami realnego życia.
Skorzystaj z formularza kontaktowego
Jeśli masz
pytania lub potrzebujesz pomocy.
Lokalizacja
Waryńskiego 43/2
80-433 Gdańsk
Godziny otwarcia
od 8:00 do 20:00 w dniach
od poniedziałku do piątku